پورتال اطلاع رسانی آب حیـــات logo
امروز: شنبه ۳۰م فروردین ۱۳۹۳, , 19th April 2014

سامانه «نجما» آغاز به کار کرد

یکشنبه, ۲۰م شهریور ۱۳۹۰
5_56238.jpg
سامانه «نجما» آغاز به کار کرد  | read this item

فاز اول نرم افزار جامع «نجما» معاونت امورطلاب و دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور به صورت آزمایشی شروع به کار کرد.

سامانه الکترونیکی« نجما» تمامی خدمات و تسهیلات مربوط به معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه را به صورت الکترونیکی به طلاب و مدارس علمیه سراسر کشور ارائه می‌کند.

ایجاد بانک اطلاعات متمرکز در راستای سیاست‌های کلان بانک جامع اطلاعات حوزه‌های علمیه، ایجاد ارتباط با مدارس و مراکز مدیریت استانی در سراسر کشور، ایجاد ارتباط بین طلاب و مدارس در ارائه برخی خدمات از جمله امکانات فاز اول این سامانه (نرم افزار) می‌باشد.

همچنین، بروز رسانی، تکمیل و تصحیح اطلاعات طلاب از طریق سامانه، صدور کارت الکترونیکی هوشمند، انجام ثبت نام اینترنتی اداره تربیت بدنی، حج عمره و عتبات عالیات، مدیریت اعتبارات مالی (جهت فروش برخی خدمات) و سیستم اسکان در مدارس از دیگر امکانات این سامانه به شمار می‌رود.

بر پایه این گزارش، طلاب و فضلای حوزه می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این سامانه، به سایت معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه به نشانی http://www.dhqom.com مراجعه نمایند.

منبع : حوزه نیوز

READERS COMMENTS
RELATED NEWS

  • No Related Post

LATEST HEADLINES

چرا دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا(س)اعلام شده است؟ thumbnail

چرا دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا(س)اعلام شده است؟

زمان وفات حضرت زهرا (س) همانند مکان دفن ایشان از مجهولات تاریخی است، که نشانه اوج مظلومیت حضرت است.
بُهره‌‌های هند را بهتر بشناسیم thumbnail

بُهره‌‌های هند را بهتر بشناسیم

اخیرا مذهب غنی تشیع رویدادی را در خود ثبت کرده که از آن می توان به عنوان نیرومحرکه‎ای جهت بسترسازی روابط هرچه بهتر فرق شیعی نام برد. 
خاصیت جالب «آیة‌الکرسی» از زبان امام رضا(ع) thumbnail

خاصیت جالب «آیة‌الکرسی» از زبان امام رضا(ع)

امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود و در آیات آن تدبر می‌کرد. آن حضرت درباره فضایل و خواص سوره‌های فرقان، زلزال و آیة‌الکرسی نکات جالب و عجیبی را مطرح کرده و به یادگار گذاشته‌اند.
چرا نوروز مورد تایید ائمه قرار گرفت؟ thumbnail

چرا نوروز مورد تایید ائمه قرار گرفت؟

یک نویسنده و محقق علمی و دینی گفت: عید نوروز به این دلیل مورد تایید ائمه قرار گرفته است که در این روز جبرئیل بر پیامبر فرود آمده و وحی را نازل کرده است همچنین روزی است که حضرت علی(ع) بر شانه‌های پیامبر بالا رفته و بت‌های کعبه را نابود می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی   نوروز موسم تحول در انسان و طبیعت است thumbnail

حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی نوروز موسم تحول در انسان و طبیعت است

 دعای نوروز دقیقا بین تحول در انسان و طبیعت و جهت دادن این دو به سمت خداوند متعال، ارتباط و تقارن ایجاد کرده و این هماهنگی می تواند، بسیار تاثیرگذار باشد
کنکاشی بر کتاب اللمعة الدمشقیة thumbnail

کنکاشی بر کتاب اللمعة الدمشقیة

کتاب “اللمعة الدمشقیة فی فقه الامامیة” کتابی است فقهی که علاوه بر جایگاه بی‏بدیل فقهی آن، تاریخ تألیف پر حاشیه و پر ماجرایی دارد.