پورتال اطلاع رسانی آب حیـــات logo
امروز: پنجشنبه ۲۸م فروردین ۱۳۹۳, , 17th April 2014

مدرسه علمیه نواب مشهد دانش‌پژوه می‌پذیرد

جمعه, ۱۹م اسفند ۱۳۹۰
1993_00.jpg
مدرسه علمیه نواب مشهد دانش‌پژوه می‌پذیرد  | read this item

مدرسه علمیه عالی نواب مشهد مقدس در سال ۹۱ – ۹۲ از بین طلاب مستعد دانش پژوهش می پذیرد.

حجت الاسلام مهدی رضایی، معاون آموزش و پژوهش مدرسه علمیه عالی نواب، در مشهد گفت: مدرسه علمیه عالی نواب مشهد مقدس در سال ۹۱ – ۹۲ از بین طلاب مستعد و علاقه مند در رشته های تخصصی ادبیات عرب، فقه و اصول و کلام اسلامی دانش پژوهش می پذیرد.

وی با بیان این که طلاب از ابتدای اسفند ۹۰ به مدت ۴۵ روز می توانند جهت پذیرش به این مدرسه مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: زمان برگزاری آزمون کتبی ورودی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۱ برگزار خواهد شد.

معاون آموزش و پژوهش مدرسه علمیه عالی نواب افزود: ارائه گواهی تمام یا اشتغال به پایه ششم حوزوی، حداکثر سن ۲۵ سال و قبولی در آزمون ورودی مدرسه از جمله شرایط پذیرش طلاب در این مدرسه است.

وی در خصوص مزایایی که این مدرسه به طلاب ارائه می دهد، بیان کرد: اعطای دانشنامه رسمی سطح سوم حوزه علمیه به دانش آموختگان، امکان ادامه تحصیل در مقطع سطح چهار حوزه و دکترا در مراکز آموزش عالی کشور و پرداخت کمک هزینه تحصیلی و پایان نامه از مزایایی است که به طلاب پذیرش شده ارائه خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی یادآور شد: طلاب می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۲۵۹۵۵۹ و ۲۲۱۴۱۳۳ تماس حاصل کرده و یا به وحد پذیرش مدرسه علمیه عالی نواب واقع در مشهد مقدس، جنب حرم مطهر، ابتدای خیابان آیت الله شیرازی مراجعه نمایید.

وی ادامه داد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با رایانامه pazireshnavab@gmail.com و یا شماره پیامک ۳۰۰۰۷۵۶۰۰۰۱۰۴۰ تماس بگیرند.

گفتنی است، مدرسه علمیه عالی نواب مشهد در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر طلبه در سطح های دو سه دارد و بیش از ۱۳۰ فارغ التحصیل از زمان راه اندازی رشته های تخصصی در این مدرسه داشته است.

منبع : روات حدیث

READERS COMMENTS
RELATED NEWS

  • No Related Post

LATEST HEADLINES

چرا دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا(س)اعلام شده است؟ thumbnail

چرا دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا(س)اعلام شده است؟

زمان وفات حضرت زهرا (س) همانند مکان دفن ایشان از مجهولات تاریخی است، که نشانه اوج مظلومیت حضرت است.
بُهره‌‌های هند را بهتر بشناسیم thumbnail

بُهره‌‌های هند را بهتر بشناسیم

اخیرا مذهب غنی تشیع رویدادی را در خود ثبت کرده که از آن می توان به عنوان نیرومحرکه‎ای جهت بسترسازی روابط هرچه بهتر فرق شیعی نام برد. 
خاصیت جالب «آیة‌الکرسی» از زبان امام رضا(ع) thumbnail

خاصیت جالب «آیة‌الکرسی» از زبان امام رضا(ع)

امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود و در آیات آن تدبر می‌کرد. آن حضرت درباره فضایل و خواص سوره‌های فرقان، زلزال و آیة‌الکرسی نکات جالب و عجیبی را مطرح کرده و به یادگار گذاشته‌اند.
چرا نوروز مورد تایید ائمه قرار گرفت؟ thumbnail

چرا نوروز مورد تایید ائمه قرار گرفت؟

یک نویسنده و محقق علمی و دینی گفت: عید نوروز به این دلیل مورد تایید ائمه قرار گرفته است که در این روز جبرئیل بر پیامبر فرود آمده و وحی را نازل کرده است همچنین روزی است که حضرت علی(ع) بر شانه‌های پیامبر بالا رفته و بت‌های کعبه را نابود می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی   نوروز موسم تحول در انسان و طبیعت است thumbnail

حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی نوروز موسم تحول در انسان و طبیعت است

 دعای نوروز دقیقا بین تحول در انسان و طبیعت و جهت دادن این دو به سمت خداوند متعال، ارتباط و تقارن ایجاد کرده و این هماهنگی می تواند، بسیار تاثیرگذار باشد
کنکاشی بر کتاب اللمعة الدمشقیة thumbnail

کنکاشی بر کتاب اللمعة الدمشقیة

کتاب “اللمعة الدمشقیة فی فقه الامامیة” کتابی است فقهی که علاوه بر جایگاه بی‏بدیل فقهی آن، تاریخ تألیف پر حاشیه و پر ماجرایی دارد.