کتاب «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» در قم رونمایی شد

نشست خبری رونمایی از کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت در سالن جلسات ساختمان خاتم برگزار شد.

در این نشست خبری: مرتضی حاجی بابایی از مؤلفان کتاب، کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت اظهار داشت: در مسیر تدوین این کتاب بزرگ‌ترین متخصصان مسیحیت همراه تیم مؤلفان بوده و همواره مشاوره‌ها و نظرات سازنده‌ای را ارائه داشته‌اند، در این کتاب پاسخ‌های کشیش‌های مسیحیت در نظر گرفته‌شده و ازاین‌رو مطالب این کتاب کاملاً مستند و علمی است.

استفاده از جلوه‌های بصری ویژگی مهم کتاب، کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت است

وی ادامه داد: در این کتاب صرفاً به منابع دانشمندان غربی استناد شده است، وثاقت مطالب کتاب مقدس مسیحیت و اناجیل مختلف ازنظر دانشمندان غربی قابل‌اعتماد و انطباق نیست.

مؤلف کتاب، کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت ابراز کرد: در انتهای این کتاب از تمام اندیشمندان و علمای مسیحیت دعوت به مناظره شده و ازاین‌رو مؤلفان این کتاب کاملاً آماده هرگونه برنامه و مناظره‌ای با اندیشمندان مسیحیت هستند.

حاجی بابایی با اشاره به برخی از ویژگی‌های مهم کتاب حاضر عنوان کرد: ظاهر این کتاب با تمام کتاب‌های قبلی نوشته‌شده در این زمینه تفاوت داشته که سبب می‌شود میل و رغبت افراد به مطالعه و خواندن مطالب کتاب به خاطر استفاده از جلوه‌های بصری برای مخاطبان قابل‌فهم‌تر شود.

وی برخی از امتیازات مهم کتاب حاضر را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: کوتاه نویسی، طرح‌های ترافیکی، تیتر وار بودن مطالب، روان‌خوانی و استناد به منابع غربی از ویژگی‌های مهم و اصلی این اثر در نوع خود بدیل و کم نظیر بوده است.

غرب به دنبال ترویج مسیحیت صهیونیسم در جهان است

محمد ایلائی از مؤلفان دیگر کتاب، کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت نیز در بخشی از این مراسم رونمایی بیان کرد: از همان روز نخستی که دین مبین اسلام در دنیا ظهور کرد برخی از افراد و گروه‌های مسیحیت با آن مخالفت کرده و امروز نیز حجم دشمنی‌های غربی‌ها با اسلام پیچیده‌تر و متنوع‌تر شده است، حادثه ۱۱ سپتامبر، ایجاد داعش، القاعده و اموری ازاین‌دست صرفاً برای نشان دادن چهره‌ای خشن و بی‌رحمانه از اسلام بوده است.

وی با اشاره به نگرانی غربی‌ها از ترویج و توسعه پرسرعت اسلام در بین جوانان کشورهای غربی خاطرنشان کرد: حقیقت این بوده که امروز در سطح کشورهای اروپایی کتاب شریف قرآن پرفروش‌ترین کتاب بوده و موج به اسلام‌گرایی هرروز بیشتر از گذشته می‌شود و در این شرایط غربی‌ها به دنبال تغییر عقاید و تضعیف باورهای دینی مسلمانان و ترویج چهره خشنی از اسلام برآمده‌اند.

ایلائی با بیان هدف مهم کشورهای غربی در ترویج مسیحیت صهیونیستی در بین کشورهای مختلف دنیا ابراز کرد: غربی‌ها برای جلوگیری از موج اسلام‌گرایی در غرب درصدد ترویج مسیحیت تسهیل گرایانه در بین کشورهای هدف بوده و در این راستا نیز بیشترین همت خود را بر ترویج و توسعه مسیحیت صهیونیستم قرار داده‌اند.

مؤلف کتاب، کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت خاطرنشان کرد: صهیونیست از ثروت مادی بسیاری برخوردار بوده و از پشتیبانی ویژه یهودیان برخوردار هستند، این افراد معتقد هستند که باید از این شکل مسیحیت حمایت کرده و دشمنان این فرقه از مسیحیت را از نیز بین برد.

ایلائی تأکید کرد: با توجه به تبلیغات کلیساهای خانگی در ایران برای مسیحی کردن لااقل بخشی از مردم به‌ویژه استان تهران لازم بود در راستای دفاع از حقیقت به‌نقد دیدن تحریف مسیحیت پرداخته شود،و اثری تولید شود که علاوه بر علمی و مستند بودن مطالب آن با ظاهری متفاوت و جذاب باشد.

وی ادامه داد:در این کتاب سعی شده که مطالب به‌صورت کوتاه و مفید و درعین‌حال مستند بیان شود، در این کتاب سعی شده تا با انتخاب تیترهای مناسب و جذاب مطالب برای مخاطب قابل‌فهم باشد، در این کتاب به دین مسیحیت حمله نشده بلکه در این کتاب صرفاً در برابر هجمه‌های فراوان پیروان این دین در کشور دفاعیه‌های علمی و مستندی ارائه‌شده است.

غرب با ابزار جلوه‌های بصری و سینما به دنبال ترویج دین مسیحیت در جهان است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضوی کارشناس دین مسیحیت نیز در این جلسه، ابراز کرد: تقابل بین اسلام و مسیحیت به دوران عام‌الفیل و مبارزه آن‌ها با دین توحیدی در دوران ماقبل اسلام برمی‌گردد، در دوران ظهور دین اسلام نیز مسیحیت با جدل و مباهله درصدد زمین‌گیر کردن دین اسلام برآمد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله مباهله یکی از حوادث مهم تاریخی بود که در آن مسیحیت رسماً زمین‌گیر شده و در برابر اسلام زانو زدند، دوران جنگ‌های صلیبی یکی دیگر از زمینه‌های تقابل بین اسلام و مسیحیت بوده که در آن نیز مسیحیت بار دیگر شکست‌خورده و زمین‌گیر شد.

رضوی با اشاره به جلوه‌های دیگرت قابل بین اسلام و مسیحیت گفت: بعد از دوران جنگ‌های صلیبی همت مسیحیان در تقابل با اسلام بر مبنای اصول علمی استوار شد اما هیچ‌گاه جریان تباشیری حاضر به مناظره مستقیم با مسلمانان نبوده و همواره با چراغ خاموش حرکت می‌کنند.

کارشناس دین مسیحیت ابراز کرد: در حاضر مسیحیت باقدرت رسانه و جلوه‌های بصری درصدد تبلیغ و ترویج مسیحیت در بین ملت‌های اسلامی است، تقابل بین اسلام و مسیحیت از ابتدای اسلام آغاز و امروزه نیز به‌شدت ادامه دارد.

وی عنوان کرد: در طول تاریخ اسلام در میدان مناظره و مباهله دست برتر داشته اما در میدان اغوا و حیله مسیحیت قدرت مانور داشته و می‌تواند برخی افراد به سمت باطل بکشانند، باید از قدرت رسانه، جلوه‌های بصری و جذابیت‌های جدال و فن خطابه برای ترویج دین اسلام و مقابله با توسعه دین تحریف‌شده مسیحیت استفاده شود.

گفتنی است، کتاب، کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت دارای جذابیت‌های سمعی، بصری و مختصر نویسی بوده که در نوع خود کتابی کم نظیر و نوینی است.

در خبرنامه سایت عضو شوید و آخرین مطالب سایت را در صندوق ایمیل‌تان دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا