شش کتاب جدید در زمینه اقتصاد و مالی اسلامی منتشر شد

مؤسسه آموزش و پژوهش اسلامی در سال جاری میلادی اقدام به انتشار شش کتاب جدید در حوزه اقتصاد و تأمین مالی اسلامی کرده است.

این مؤسسه در سال جاری میلادی اقدام به انتشار شش کتاب جدید در حوزه اقتصاد و مالی اسلامی کرده که از این تعداد ۵ مورد با همکاری ناشران معتبر بین‌المللی همچون پالگریو مکمیلان و اشپرینگر بوده ‌است.

این مؤسسه که در جایگاه بازوی آموزش و تحقیقات بانک توسعه اسلامی می‌باشد عهده‌دار هدایت فرایند آموزش و پژوهش در حوزه صنعت خدمات مالی اسلامی است. از شش کتاب جدید منتشر شده این مؤسسه، چهار کتاب به همت پالگریو مکمیلان و یک کتاب با همکاری اشپرینگر به رشته تحریر درآمده ‌است. محتوای علمی این کتب خروجی سمینارهای تخصصی بین‌المللی در حوزه صنعت خدمات مالی اسلامی است. در این کتاب‌ها مسائل، دغدغه‌ها و چالش‌های روز مرتبط با حوزه اقتصاد و تامین مالی اسلامی ارائه و راهکارها و اقدامات سیاستی در راستای تقویت و توسعه اقتصادی – اجتماعی این صنعت توصیه شده ‌است.

کتاب منتشر شده با همکاری مؤسسه اشپرینگر، «اقتصاد پولی اسلامی و نهادها: نظریه و عمل» نام دارد و عناوین چهار کتاب منتشر شده با همکاری پالگریو مکمیلان به این شرح است:

۱. احیای وقف در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی (جلد اول)

۲. احیای وقف در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی (جلد دوم)

۳. مالی اسلامی، تسهیم ریسک و ثبات اقتصاد کلان

۴. توسعه اقتصادی و اجتماعی براساس شاخص مقاصد شریعت: نظریه و کاربرد

همچنین مؤسسه آموزش و پژوهش اسلامی (IRTI) یک نسخه کتاب با عنوان «خط‌مشی‌گذاری عمومی در چارچوب اسلامی: اصول و رهنمودهای تدوین خط‌مشی‌[۸]» را نیز به تنهایی چاپ کرده است.

بنابر گزارش پورتال بانکداری اسلامی، علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش کامل این خبر به این نشانی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا